Завантаження

Догляд за вишитими виробами

Догляд-за-вишитими-виробами.jpg

Для того, щоб Ваші вишиті речі завжди виглядали привабливо та з часом не втрачали свої естетичні якості, треба правильно за ними доглядати. Особливістю вишитого одягу є те, що тканина, на яку нанесено вишивку, та сама вишивка мають часто різні вимоги до умов прання та прасування. Тобто, те що дозволено робити з тканиною, не завжди можна робити з вишивкою. Тому зверніть увагу на наступні поради.

Прання вишитих виробів рекомендуємо здійснювати вручну окремо від інших речей із застосуванням рідкого прального засобу. Уникайте речовин, які містять у своєму складі пероксид та хлор.

Не бажано вироби з вишивкою викручувати та терти. Але якщо забруднення не вдалося ліквідувати, то у цьому випадку можна спробувати обережно потерти пляму маленькою м’якою щіткою.

Вироби з ажурною вишивкою вимагають більшої обережності при пранні. Перуть їх у теплій мильній піні без тертя та викручування.

При прасуванні не нехтуйте порадами, зазначеними на етикетці. Вибирайте необхідний температурний режим на прасці для Вашої тканини (льон, шерсть, шовк тощо). Легше прасувати виріб з вивороту, коли він ще вологий, підстеливши під низ м’яку серветку. Це збереже об’ємність вишитого орнаменту. Робіть природні рухи праскою у тому напрямку, у якому лежать стібки вишивки. Прасуючи великий виріб, рухайтесь від центру до країв. Частини виробу, не покриті вишивкою, рекомендуємо прасувати з обох боків.

Якщо у Вас вишивка, виконана металізованою ниткою – прасуйте такий виріб, покривши бавовняною серветкою.

Після прасування не бажано вироби відразу складати. Їм потрібен час як слід висохнути та охолонути. За будь яких умов уникайте висихання вишитих виробів під прямими сонячними променями як влітку, так і взимку.

Дотримання цих порад збереже Ваші речі привабливими на довгий час, а Вас - задоволеними.