Завантаження

Техніки вишивки

Комп'ютерна вишивка – це сучасний та прогресивний метод нанесення зображення на деталі крою та готового виробу. Нанесення вишитого малюнку або логотипу - один з найшвидших, доступних та недорогих способів оформити будь які речі, надати їм неповторність, особливу характерність та колорит.

Існують наступі техніки  виконання комп'ютерної вишивки:

1. Гладь або татамі.

Техніки-вишивки-1-Гладь-або-татамі.JPG

Гладдю називається вишивка, при виконанні якої форми малюнка покриваються щільними стібками

Техніка відтворення малюнка гладдю використовується при вишитті зображень з дрібними елементами, та дозволяє виконувати їх у вигляді жгутів, з різною довжиною стібка (від 1 мм до 7 мм). Ця техніка є найпоширенішою та основною та використовується у переважній кількості вишитих елементів.

Однак, при вишиванні зображення з великим полем застилу або коли довжина стібка більше 7 мм, використовується  наступна техніка – татамі (tatami), яка дозволяє вкрити стібками будь-яку площу малюнка.

Вишивка зроблена гладдю виглядає більш об'ємною ніж татамі.

2. Аплікація -  це це вид вишивки, коли окремі елементи зображення виконуються за допомогою іншого матеріалу ніж основний (аплікаційний кусок).

Техніки-вишивки-2-Аплікація.JPG

Вишивка у вигляді аплікації використовується, коли треба додати малюнку ефект декору,  яскравості, різноманітності та більшого об’єму. Також аплікація дозволяє зменшити деформацію (зтягування) тканини у процесі вишивки. У багатьох випадках ця техніка вишивки є більш економічною (суттєво зменшує час виготовлення).

Накладання одного аплікаційного куска на інший зветься  багатошаровою аплікацією, яка надає зображенню більший об’єм, оригінальність та  виразність малюнка.

Також при використанні допоміжних підкладочних матеріалів, таких як синтепон та паралон досягається більший об’єм зображення, що дуже  часто використовується для виконання малюнка у дитячому сегменті одягу.

Вишивка у вигляді аплікації дуже поширена на дитячому одязі, меблях,  прапорах, штандартах.

3. Тамбурний стібок.

Техніки-вишивки-3-Тамбурний-стібок.JPG

Тамбурний стібок відноситься до декоративних швів, які використовуються у  традиційних народних та сучасних вишивках.

Тамбурний стібок надає малюнку вигляд ручної вишивки та виразного декорування самого виробу.

Ця техніка  використовується при оздобленні   верхнього одягу, білизни, рушників, виробів побутового призначення та інтер'єру.

4. Вишивка шнуром або стрічками.

Техніки-вишивки-4-Вишивка-шнуром.JPG

Вишивка шнуром та стрічкою  відноситься до декоративного виду нанесення орнаментів та малюнків на пальто, сукні, спідниці та інші види верхнього одягу. Ця техніка вишивки дозволяє малюнку прикрасити   готовий виріб контурним малюнком у вигляді шнура або стрічки  та підкреслити особливості конструкції самого готового виробу.

5. Вишивка паєтками.

Техніки-вишивки-5-Вишивка-паєтками.JPG

Вышивка паєтками відноситься до декоративного оздоблення одягу, та найчастіше використовується для вишивки на сукнях, театральному одязі, дитячому та  для виготовлення аксесуарів. Кольори та розміри паєток бувають різноманітні, що дозволяє розробити та вишити малюнок  різнокольоровим та яскравим.

6. Об'ємна вишивка (3-D) - вишивка із застосуванням спеціального об'ємного матеріалу (ПУФ, ПАФ, Puffy) або спінених матеріалів.

Техніки-вишивки-6-Обємна-вишивка.JPG

Ця  техніка використовується для надання малюнку більшого об’єму та виразності. Найчастіше використовується для створення сучасних логотипів та зображень брендів різних компаній то що. Часто логотипи та малюнки с ПУФом вишиваються на бейсболках та кепках.