Завантаження

Символіка вишивки

💖Вишиванки Донбасу — невідома культурна спадщина💖 💖Вишиванки Донбасу — невідома культурна спадщина💖
💝Вишивка Донеччини і Луганщини не є такою впізнаваною, як, наприклад, борщівська чи полтавська. Про них не багато пишуть, та і зразків вишитих сорочок чи рушників Східних областей безліч не знайдеш навіть у спеціалізованих книжках. Все ж, хати у Східній Україні прикрашали вишитими рушниками, на свята, як прийнято, сім'ї одягали вишиті власноруч сорочки, а традицію вишивати — передавали з покоління в покоління.

❇14 жовтня - день українського козацтва❇ ❇14 жовтня - день українського козацтва❇
❇14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані і виникали послідовно

🍀Вишиванка - це не лише український символ🍀 🍀Вишиванка - це не лише український символ🍀
Вишиванка - це не лише український символ та красиве національне вбрання, але й оберіг та навіть лікар. Таке вже звичне для українців вбрання має настільки важливе значення, що його важко переоцінити.
Вишиванку ніколи не створювали просто так. Ще із сивої давнини у неї вкладали частинку себе, а символи, нитки, тканину та навіть день для роботи ретельно обирали.

🌺Значення орнаменту і кольору вишиванок🌺 🌺Значення орнаменту і кольору вишиванок🌺
Сьогодні вишитій сорочці не надають такого сакрального змісту, як в давнину, тому, кожен може одягати вишиванку будь-якого кольору, зважаючи лише на свої вподобання. Білий колір у вишиванках символізував добро, невинність, чистоту, енергію. Щодо чорної вишиванки, то дехто переконаний, що вона символізує сум та навіть смерть, проте, це не так, адже чорний колір вишиванки є ще й символом мудрості, знань та землі.

Вишиванки Вишиванки
При згадці слів «вишивка на одязі», «українська вишивка», кожен з нас уявляє собі красиве виріб, в національному стилі, яке є результатом тривалої і копіткої роботи визнаних майстринь рукоділля. І дійсно, національна етнічна вишивка на одязі протягом багатьох століть вважався одним з найоригінальніших у декоративно-прикладному мистецтві.

Маски-вишиванки Маски-вишиванки
Маска для обличчя стала невід'ємним аксесуаром, з початку карантинних заходів. І хоча звичайні медичні та багаторазові тканинні маски не тільки захищають повністю від вірусів, але і дозволяють уберегти інших, якщо ви хворієте, а також сприяють тому, щоб впевнено почувати себе в громадських місцях, магазинах, громадському транспорті. Але сучасним людям потрібно щось більше ніж тільки захист від інфекції і безпеку в громадських місцях.

Оригінальна вишивка в сучасній моді Оригінальна вишивка в сучасній моді
Декоративна вишивка як прояв справжнього мистецтва в будь-які часи викликала щире захоплення своїх прихильників. Цей вид мистецтва зародився в далекій давнині. Сьогодні вишивання і результат цієї діяльності викликає все більше визнання сучасних модельєрів, видатних діячів культури і шоу-бізнесу, простих людей. На створення ручної вишивки для подіумних нарядів йдуть місяці. Тому такі речі мають величезну цінність у світі моди.

Орнаменти у жіночих вишиванках Орнаменти у жіночих вишиванках

Ви, мабуть, вже добре знаєте наскільки наші дизайнери зачаровані красою та багатством вишивки української культури. Заглядаючи в різноманітні джерела, наші дівчата-чарівниці, намагаються віднайти щось особливе і відтворити це на вишитих виробах.Так, у весняній колекції жіночих вишиванок-2020 від 💕Слобожанки💕ми передали староукраїнські орнаменти, які створені за мотивами вишивки козацької старшини.

Етно-одяг для всієї сім'ї Етно-одяг для всієї сім'ї

Кожна нація має свій національний костюм, який є важливим елементом культурної ідентичності. Він же допомагає сучасній людині відчувати зв'язок зі своїм корінням. Так, до прикладу, в Індійській культурі церемонія весілля не обходиться без червоного сарі на нареченій та яскравого тюрбана для нареченого. Ісландія виділяється тим, що під час свят молоді дівчата та жінки одягають прикраси та сукні, які ще приналежили їх прабабусям. А візиткою нашої культури є вишиванки.

💖Слобожанка або сучасні вишиванки 💖Слобожанка або сучасні вишиванки
Вишиванка - назва традиційної української, національного одягу з вишивкою. Термін широко використовується по відношенню до української традиційної сорочці.
Зазвичай вишиванку виготовляли із саморобного полотна, яке ткали на верстаті. В орнаменті знаходили відображення місцеві особливості.

🌸Cлобожанка🌸Одяг з льону 🌸Cлобожанка🌸Одяг з льону
Дивовижні властивості льону дозволяють використовувати волокна рослини у багатьох сферах життя. Його застосовують у медичній та промисловій сферах. Але найчастіше, льон затребуваний для виробництва тканини для одягу. Серед інших матерій, льону немає рівних. У всі часи він цінувався вище інших тканин, завдяки своїм численним властивостям. Одяг з льону завжди затребуван.

💐Вишиванка. Як доглядати?💐 💐Вишиванка. Як доглядати?💐
Вишиванки ще з давніх часів передавалися з одного покоління в інше. І завдяки цій традиції, сьогодні ми можемо похвалитися таким неоціненним скарбом - багатством візерунків і кольорів, швів і технік. І щоб зберегти ці шедеври і не переривати традицію, нам слід навчитися правильно доглядати за своїми вишиванками, щоб вони могли ще багато років радувати око і стали в нагоді онукам і майбутнім шанувальникам рукотворної краси.

💝Як вибрати вишиванку💝 💝Як вибрати вишиванку💝
Українська вишиванка з кожним днем ​​набуває все більшої популярності. Якщо раніше надягати її було прийнято виключно на День Незалежності України, то сьогодні її включають у святкові та повсякденні образи. Вишитий одяг – це вже світовий тренд. А декілька таких речей в гардеробі – це скоріше, норма, ніж виключення. Якщо ж Ви також полюбляєте одягати вишитий одяг на різні заходи, Вам неодмінно слід прислухатися до наших порад.

Чому варто замовити вишиванку Чому варто замовити вишиванку
🌻Українська вишиванка🌻 має надзвичайно давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VI ст.. Проте, зразки української вишивки з тих часів, на жаль, не збереглися.

Одежа у слов´янському світосприйнятті. Частина 4: Непрості аксесуари Одежа у слов´янському світосприйнятті. Частина 4: Непрості аксесуари

Вище ми з´ясували, як побудова і діяльність чакр впливає на особливості покрою одягу. Крім того, від деякої функціональної різниці між чакрами і різниці у частотних характеристиках енергій, що ними проводяться, залежить оздоблення традиційного костюму декоративними елементами і так званими аксесуарами, їх розміщення над певними ділянками тіла і способи носіння вбрання.

Одежа у слов´янському світосприйнятті. Частина 3: Народний костюм – віддзеркалення конструкції Всесвіту Одежа у слов´янському світосприйнятті. Частина 3: Народний костюм – віддзеркалення конструкції Всесвіту

Слово „Одежа” сформоване трьома давньослов´янськими літерами: Одь, що мала специфічну графіку Ѫ, а також Ж – Животъ, тобто життя, і А – Азъ, початок. Одь читається як Одє, має образ „те, що знаходиться осторонь”. Таким чином, одежа – стороння структура навколо початкової, визначальної життєвої форми.

Одежа у слов´янському світосприйнятті. Частина 2: Викрійка за Чакрами Одежа у слов´янському світосприйнятті. Частина 2: Викрійка за Чакрами

Чудернацьке слово „чакра” потрапило у давню Індію та інші східні землі разом із величезним обсягом ведичних знань слов´ян. Ці знання були трансформовані і адаптовані під рівень сприйняття місцевих народів Індії, і тепер визнаються у світі як найдавніша мудрість, хоча самі індійські жреці-брахмани говорять, що Веди їм принесли „білі Ріши з півночі”. Зараз відбувається стрімке відкриття ведичної мудрості на слов´янських землях, і це виявляє заподіяні у недавньому минулому історичні, мовні і наукові фальсифікації.

Одежа у слов´янському світосприйнятті. Частина 1: Голий король Одежа у слов´янському світосприйнятті. Частина 1: Голий король

Якщо запитати сучасну людину, для чого потрібна одежа, вона, звичайно, здивується, а потім без вагань відповість – для краси і захисту від холоду. Це вірно, але другорядно. Перш за все одежа необхідна для збереження енергетичної цілісності і недоторканості людини, але про це забули під впливом навмисно викривленої, ганебної інформації, що формує сучасні культурні цінності суспільства і, зокрема, так звану моду. Далі мова піде про дивні для більшості людей речі. Настільки дивні, що не кожен дозволить собі не то, щоб погодитися, а хоча б розібратися у викладеному, бо це веде до кардинальних змін у світогляді і способі життя.