💐Вишиванка. Як доглядати?💐

💐Вишиванка. Як доглядати?💐
Вишиванки ще з давніх часів передавалися з одного покоління в інше. І завдяки цій традиції, сьогодні ми можемо похвалитися таким неоціненним скарбом - багатством візерунків і кольорів, швів і технік. І щоб зберегти ці шедеври і не переривати традицію, нам слід навчитися правильно доглядати за своїми вишиванками, щоб вони могли ще багато років радувати око і стали в нагоді онукам і майбутнім шанувальникам рукотворної краси.
Як правильно доглядати за вишиванками?
В основному, наші вишиванки зшиті з натуральних тканин, в складі яких містяться льон і бавовна, вишиті турецьким штучним шовком і французькими бавовняними нитками. Тому, для того, щоб вишиванка довго радувала Вас своїм виглядом, ми рекомендуємо акуратно стирати її вручну, в мильному розчині засобу для делікатного прання при температурі до 40 градусів без відбілювання. Вишиту річ слід добре прополоскати, можна навіть додати в воду оцет (1 чайна ложка на 1 склянку води) або пом'якшувач для тканин (кондиціонер).

Випраний виріб скрутіть разом з махровим рушником в рулет, щоб він увібрав воду, а потім розкладіть на горизонтальну поверхню, підстеливши інше сухе рушник. Нехай рушники вберуть воду і коли вишиванка буде ще трохи волога, попрасуйте її (рекомендується з парою в 1 шар) з вивороту. Зверніть увагу, що місця вишивки шовком слід гладити на низьких температурах.

Необхідно стежити, щоб не було перекосів тканини, рухаючи праску вздовж ниток основи.
Вишиванка матиме кращу форму, якщо її трохи підкрохмалити (Підкрохмалювач варто додати в воду тільки під час останнього полоскання).
Не рекомендується:
  • прати у пральній машині;
  • терти вишиванку;
  • викручувати вишиванку;
  • пересушувати,
  • гладити вишиванку з лицьового боку.

Якщо Ви будете дотримуватися цих простеньким рекомендацій, Ви збережете свою вишиванку надовго, а головне у відмінному стані!
А якщо у Вас ще немає вишиванки, тоді ласкаво просимо в інтернет-магазин вишиванок ⨳Слобожанка⨳

⚡Використана інформація 
Повернення до списку