Одежа у слов´янському світосприйнятті. Частина 1: Голий король

Odezha-u-slovyanskomu-svItospriynyatti.jpg

Якщо запитати сучасну людину, для чого потрібна одежа, вона, звичайно, здивується, а потім без вагань відповість – для краси і захисту від холоду. Це вірно, але другорядно. Перш за все одежа необхідна для збереження енергетичної цілісності і недоторканості людини, але про це забули під впливом навмисно викривленої, ганебної інформації, що формує сучасні культурні цінності суспільства і, зокрема, так звану моду.

Далі мова піде про дивні для більшості людей речі. Настільки дивні, що не кожен дозволить собі не то, щоб погодитися, а хоча б розібратися у викладеному, бо це веде до кардинальних змін у світогляді і способі життя. Тому, шановні читачі, самі вирішуйте, наскільки вам потрібні давні оберегові знання наших Пращурів.

Про те, що людина являє собою не лише фізичне тіло, сьогодні знають майже всі. Хтось дотримується релігійних поглядів, плекаючи Душу і намагаючись отримати Святий Дух. Чимало людей вважають себе атеїстами, а так звані надприродні функції і можливості вивчають засобами наукових методів і вимірюють спеціальними приладами. Величезну кількість прихильників мають різноманітні східні вчення про побудову і використання енергетичної системи людини . Майже всім відоме слово „чакра” і навіть багато тих, хто ті чакри відчуває у своєму тілі та виконує різні енергопрактики, метою яких є формування оболонок з тонких тіл навколо проявленого фізичного тіла.

Тим більш дивно спостерігати, як на тлі заглиблення у подібні знання люди нехтують безпекою свого фізичного стану або навіть шкодять собі через елементарне нерозуміння призначення одежі. Вони проводять години у ретельних медитаціях для очищення від якихось доволі ілюзорних енергопаразитів, дотримуються певного дрес-коду у храмах, хоча саме там потужний егрегор захищає своїх вірян у будь-якому вигляді, а потім виходять на вулиці майже оголені. Окремими питаннями тут виступають естетичність, відповідність зовнішнього вигляду поняттям людської гідності і поваги до свого оточення.

Чимало попрацювали ворожі нам сили, щоб затьмарити розум, і сучасні чоловіки стали вважати за норму демонстрацію їхніми жінками – дочками, сестрами, дружинами і навіть матерями – усіх принад фізичного тіла. Тепер весь світ бачить і оцінює те, що повинно бути доступним лише для близької, коханої людини. Особливо вражають вагітні жінки у трусах і топіках, які виставляють оголені животи під огляд сторонніх очей, бездумно несуть у натовпі, сповненому різними негативними відчуттями, тендітну квітку ненародженого ще життя у такій тонкій оболонці материнського лона. Найсвятіший у Всесвіті стан, в якому всі тварини і навіть комахи шукають спокою та прихисту, сучасна людина віддає на поругання. Дорослі чоловіки, зобов´язані бути опорою цього матеріального світу, творити благо і захищати свій рід, ходять у коротеньких штанцях. Між тим, ще якихось двадцять років тому семирічний хлопчик вже не погоджувався вдягати шорти, бо це його принижувало, було одежею маленьких дітлахів, не владних приймати самостійні рішення. Оздоблена чисельними продуктами технічного прогресу людина заявила себе царем природи, але все позаприроднє веде до розумової і духовної сліпоти. Зараз, як у відомій казці, цей пихатий король не бачить, що він голий.

Пропонуючи яскраві вишиванки, ми не лише хочемо прикрасити світ, а й пробудити в людях відчуття причетності до великої слов´янської культурної спадщини, повернути наш народ до традиційних цінностей, зробити його сильним духовно і здоровим фізично. Тому й починаємо цю непросту розмову про суттєві енергетичні аспекти, що покладені в основу форм і декорів традиційного вбрання, а їх розуміння швидко виявляє всі відхилення від повноцінного, заповіданого Богом і Предками способу життя в ладу із собою та світом.

⚡Використана інформація 

4ARTBLOG 

Автор: Огурцова Наталія  Вікторівна, історик, музеєзнавець.

Фото: надано талановитим українським фотографом Ladna Kobieta .


Повернення до списку