Одежа у слов´янському світосприйнятті. Частина 2: Викрійка за Чакрами

Чудернацьке слово „чакра” потрапило у давню Індію та інші східні землі разом із величезним обсягом ведичних знань слов´ян. Ці знання були трансформовані і адаптовані під рівень сприйняття місцевих народів Індії, і тепер визнаються у світі як найдавніша мудрість, хоча самі індійські жреці-брахмани говорять, що Веди їм принесли „білі Ріши з півночі”. Зараз відбувається стрімке відкриття ведичної мудрості на слов´янських землях, і це виявляє заподіяні у недавньому минулому історичні, мовні і наукові фальсифікації.

За образами праслов´янської мови і граматики слово „чакра” означає межу, через яку здійснюється контакт з енергією „Ра” першотворця Всесвіту. Кожна чакра являє собою пристрій для прийому-передачі енергій певного частотного діапазону. Ті, хто володіє старовинною наукою козацького Спасу, пов´язаною із розкриттям можливостей яснобачення та енергобачення, дають чіткий опис вигляду та принципів функціонування чакр (див. мал. 1). Ця енергетична система складається з вихрового потоку у вигляді стрижня, що проходить крізь два паралельно розташовані диски, які обертаються у протилежних напрямах, і лінзоподібну структуру на осі хребта. На дисках присутні символи, які нагадують літери та цифри. Вздовж стрижня від дисків розходяться в обидва боки енергетичні конуси, розмір і потужність яких залежить від певних обставин.


Мал. 1. Побудова чакри (із книги А. Скульського „Спас”)

Східні системи вирізняють сім основних чакр, розташованих вздовж хребта. У слов´янській енергетичній системі дев´ять основних чакр – ще дві знаходяться у пахвах. Чакри мають власні назви і розміщені у наступній послідовності знизу догори:


Три нижні чакри виконують функції взаємодії з фізичним світом і необхідні для вирішення матеріальних потреб. Їхній вплив переважає у людей, які ще не спроможні за своїм духовним рівнем відігравати керівну або просвітницьку роль у суспільстві, вони наближені до землі і сенс їхнього життя полягає у накопиченні земних благ. Збільшення потужностей чакри Ярло призводить до активації душевного рівня, коли людина стає творцем. Разом з Ладою і Лєлею енергії Ярла приводять в світ натхненних митців, видатних майстрів, а подальше зміцнення цих енергоцентрів народжує дух воїнів, здатних палко любити і захищати свою землю без ненависті до ворога та впевнено віддати життя „за другі своя”. Люди на цьому рівні поступово втрачають низьковібраційні прив´язки до метушні навколо матеріальних цінностей, завзято цікавляться науками та шукають відповіді на потаємні запитання, формують свою думку про світ і впевнено ідуть шляхом духовного розвитку. Про перехід на третій, духовний рівень свідчить прагнення людини передати свої знання іншим, що відбувається разом з активацією чакри Вуста. Чоло дозволяє нарощувати інтенсивність і якість інтелектуальної діяльності, а крізь Родник людина врешті-решт отримує інформацію безпосередньо з Родинної пам´яті та інших областей енерго-інформаційного поля (ЕІП), того самого, що в багатьох наших казках називають „чисто поле”. На цьому етапі людина починає Відати, досягає рівня Жреців, Азів.

Окрім вказаних дев´яти основних чакр існують енергетичні вузли в інших частинах тіла, в тому числі по руках і ногах. Енергопотоки більшості перелічених чакр спрямовані поперек хребта, і тільки вища і нижча чакри, які часто називають коронною та кореневою відповідно, спрямовують енергію паралельно осі хребта. Таким чином, конус енергії від нижньої чакри накриває ноги подібно довгій спідниці, а протилежний потік піднімається вздовж тіла. Через Істок проходять дуже потужні, насичені, фундаментальні для існування людини, але низьковібраційні енергії землі і оточуючого середовища. Саме вони впливають на фізичний стан людини. Зарод тягне енергії інших живих істот, і від правильного використання цієї чакри залежить здоров´я та спроможність продовження роду. Тому й закривали відаючі люди нижню половину тіла одежею з довгими подолами, жінки носили вбрання довжиною до землі. Закривали все тіло взагалі, бо інші чакри не менш значущі.

Юридична наука твердить, що незнання законів не звільняє від відповідальності. Теж саме можна сказати і про енергобезпеку людини. Якщо ми не знаємо і навіть не бажаємо знати принципи діяльності нашої енергетичної системи, вона продовжує працювати, але вже в аварійному для нас режимі. Просто кажучи, не закриті одежею певного зразка енергоцентри приймають в організм людини і передають назовні всі енергії без розбору. Нині люди цього не відчувають і не визнають, а потім отримують цілі букети важких, іноді невиліковних хвороб або постійні життєві проблеми. Тільки вбрання з натуральних тканин визначеного покрою при особливих способах носіння дозволяє захистити себе від втручання шкідливих впливів і відтворити здоровий дух у здоровому тілі.

Потрібна одежа з довгими полами і з довгими ж рукавами, які накривають важливі енергетичні вузли на руках. Руки – це інструмент творіння, рукав продовжує і посилює їхні можливості. На картинах В. Васнєцова або у старих фільмах-казках про ту ж Василісу Прекрасну можемо бачити верхню одежу-довгорукавку з дивними і на погляд невідаючої людини безглуздими рукавами до землі. Таке вбрання шилося і для чоловіків, і для жінок, а носили його люди, яких можна назвати чарівниками, хоча для них на той час це були цілком звичні і зрозумілі властивості. Згадайте, як Василіса змахне лівим рукавом – на стіні зірки спалахнуть, змахне правим – озеро з лебедями по долівці розливається. Такий довгий рукав посилював магічні здібності. Особливості крою з використанням уставок і ластовиць біля рукава як у сорочках, так і в багатьох видах верхньої одежі забезпечували ефективне функціонування енергоцентрів у пахвах.


Важливо також відзначити, що традиційна одежа була цільного крою, і тільки деякі різновиди верхньої одежі у період з 16-17 ст. робили відрізними. Спідні сорочки мають бути неодмінно цільними, як обережна структура для цілісності енергетичного поля людини. Одежа не повинна бути затісною, обмежувати рухи, ускладнювати дихання, а також звужувати енергопотік. Тільки ворог, який добре знав, що робить, міг змусити жінок спочатку у західній Європі, а потім і у вищих, елітарних верствах нашого суспільства носити сукні, що стискували тіло, як капкан, та ще й були оздоблені глибоким декольте. Відкривалася саме та ділянка, де знаходиться перехід до духовних енергоцентрів, відбувався постійний відтік енергії з душевних чакр, що унеможливлювало духовне зростання людини. Чоловіче вбрання того періоду з короткими штанцями, шовковими панчохами і мереживом варте окремого огляду.

Взагалі ж нам зараз не так важливо розглядати ретроспективу еволюції, а точніше деградації одежі. Слід в першу чергу поглянути на себе, на свій викривлений наряд, припинити його згубний вплив, зробивши рішучій крок до свідомого життя. У народному одязі, який створювався на базі віковічних знань, має значення кожний шов, кожний кут крою. Зайві, створені у недоречному місці шви припиняли рух відповідних енергопотоків. Що вже казати про порушення цілісності матеріалу вбрання? Дірку на одязі не просто зашивали, а накривали латкою з акуратним потайним швом. Найбідніша людина ніколи не дозволяла собі носити речі, цілісність яких була порушена. Тому справжній шок викликає носіння нашими співвітчизниками джинсових штанів зі спеціально прорваними дірками. Не дивно, що майже всі люди сьогодні страждають від тих чи інших захворювань. Лише повернення до традицій Предків і, як перший крок на цьому шляху – до правильного вбрання, допоможе здобути здоров´я, довголіття і повноцінне життя.


Автор: Огурцова Наталія  Вікторівна, історик, музеєзнавець.


Повернення до списку